06 – 53 58 33 25info@agrocoach.nl

AgroCoach = burn-out coach

AgroCoachAgroCoach
AgroCoach
Agrarische Coaching & Agrarische Mediation
  • Coaching
    • Burn-out
    • Agrarische trainingen, workshops, cursussen en inleidingen
    • Training communicatie met medewerkers
  • Mediation
    • Cursus Communiceren
  • Bedrijfsovername
    • 10 tips voor agrarische bedrijfsovername
    • Training bedrijfsovername en samenwerken
  • Bedrijfsbeeindiging
    • Cursus agrarische bedrijfsbeëindiging
  • Coaching erfbetreders
    • Coaching en training voor erfbetreders
  • Nieuws
  • Netwerk
  • Contact
    • Locaties en werkgebied AgroCoach
Menu back  

Boeren schakelen steeds vaker een agrarischecoach in

2 februari 2018Leave a commentOpinieBy Dik Veefkind, AgroCoach

Boer zoekt coach

Bron: weekblad Boerderij

Publicatie: 28 januari 2018

 

Wat zijn de trends van 2018? Boeren schakelen vaker een agrarischecoach in. Want ondernemers moeten presteren in een continu veranderend speelveld en dat creëert druk; daarbij lopen sommigen vast. Het aanbod aan coaches blijft groeien.

Pakweg 10 jaar geleden was de term ‘coach’ amper bekend, maar wie nu de woorden ‘agrarisch’ en ‘coach’ intikt bij Google, krijgt tienduizenden tot honderdduizenden hits. De agrarischecoach is een bekende geworden. Niet alleen de bekendheid van de term zit in de lift, ook het aantal praktijken dat agrarische coaching aanbiedt, al dan niet gecombineerd met mediation, neemt toe.

 

Voor boeren is de omgeving steeds in verandering. Niet iedereen kan dat mentaal soepel hanteren.

 

Nederland telt volgens de Nederlandse Orde van Beroepscoaches Nobco vermoedelijk ‘tienduizenden’ coaches en hun aantal neemt snel toe. Hoeveel agrarisch coaches daartussen zitten, is niet bekend. Er is namelijk niet zoiets als een register waar aanmelden verplicht is. Ook de Kamer van Koophandel registreert coaches niet als aparte categorie. Iedereen kan zich vestigen als coach, zelfs zonder diploma’s.

Bij Nobco zijn zo’n 1.800 coaches aangesloten. Voorwaarde voor het lidmaatschap is dat er wel coachdiploma’s zijn en dat coaches zich regelmatig laten bijscholen.

Coaches zijn er in vele soorten en richtingen, variërend van loopbaancoach tot coach voor persoonlijke groei en alles daartussenin.

Omdat hun aantal zo snel groeit, gaan velen zich specialiseren en onderscheiden om extra toegevoegde waarde te kunnen bieden. De agrarische coach, is daarvan een voorbeeld. Deze gespecialiseerde mensen zijn veelal zelf afkomstig van een boerenbedrijf of getrouwd of samenwonend met een agrarisch ondernemer. Een voordeel, zeggen ze zelf omdat ze daardoor beter begrijpen hoe het er in deze sector aan toegaat. Hun vragen en adviezen kunnen ze daardoor beter toespitsen op de klant, in dit geval de boer of boerin.

De meeste coaches merken dat er een groeiende behoefte is aan begeleiding op het persoonlijke vlak. Dik Veefkind, agrarischecoach van AgroCoach in Heerhugowaard, stelt dat hij de mensen met problemen niet zelf opzoekt maar dat ze zich zelf melden met een hulpvraag, al dan niet aangespoord door hun partner.

 

Boeren voelen druk door bijvoorbeeld veranderende regels, enorme financieringen en bedrijven die steeds groter moeten worden om de kostprijs laag te houden

 

Meer en meer zoeken boeren begeleiding om te kunnen dealen met de toenemende mentale druk die ze ervaren. Die druk voelen ze bijvoorbeeld door veranderende regelgeving, de enorme financieringen, hun bedrijven die voor hun gevoel steeds groter moeten worden om de kostprijs laag te houden en door privémoeilijkheden die soms wel en soms niet het gevolg zijn van al het voorgaande. Burn-out ligt op de loer maar ook tal van andere problemen kunnen zich voordoen.

Omdat vrijemarktwerking, opvolgingsmoeilijkheden, regelgeving en dergelijke zullen blijven veranderen, zal het aantal boeren dat hier mentale druk van ervaart, toenemen. En dat geldt ook voor het aantal agrarische coaches die hen hierbij wil begeleiden.

 

Weinig bekend over coaches

Nederland telt ‘tienduizenden’ coaches. Hoeveel hiervan agrarisch gespecialiseerd zijn, is niet bekend, evenmin als het aantal dat in het bezit is van een diploma. Beroepsorganisatie Nobco adviseert degenen die een coach willen inschakelen, hiernaar te vragen voor men een traject ingaat.

NB: Agrarisch coach Dik Veefkind is opgeleid tot gediplomeerd professioneel coach aan een door NOBCO en ST!R geaccrediteerd opleidingsinstituut.

 

Bekijk de trends die tot nu toe zijn verschenen:

  • Trend 1: Lage prijzen domineren markten 2018   
  • Trend 2: Gras wordt een akkerbouwgewas   
  • Trend 3: Landbouwbeleid in verandering   
  • Trend 4: Toelating gewasmiddelen steeds moeizamer   
  • Trend 5: Aantal agrarische coaches groeit   
  • Trend 6: Varkens moeten verder weg   
  • Trend 7: Motor eruit, stekker eraan   
  • Trend 8: Meer samenwerken aan belangenbehartiging
  • Trend 9: Veel onzekerheden op grondmarkt
  • Trend 10: Rente gaat licht omhoog
  • Trend 11: Agribusiness duwt duurzaamheid
  • Trend 12: Groeiende inkomensverschillen
Agrarische CoachAgrarische CoachingagrarischecoachagrarischecoachingAgroCoachBurn out coachingBurn-OutcoachDik Veefkindspanningenwerkdruk
About the author

Dik Veefkind, AgroCoach

Agrarische Mediation Ik zie regelmatig conflicten, ruzies of moeite met de onderlinge communicatie op agrarische gezinsbedrijven. Dit heeft altijd nare gevolgen voor ondernemers en hun gezinnen. Bij agrarische mediation werk je -onder mijn leiding- zelf mee om de problemen bespreekbaar te maken en op te lossen. Heb je een conflict of ruzie op je bedrijf? Agrarische mediation helpt jullie om met elkaar in gesprek te gaan en het op te lossen! Agrarische Coaching Ook het coachen van agrarische ondernemers is mijn vak. Een topsporter heeft een coach. Ondernemen is ook topsport, zeker in de huidige agrarische sector. Ik help agrarische ondernemers om inzicht, overzicht en uitzicht te krijgen. Dit kan bijvoorbeeld gaan over financiele zaken of de bedrijfsoverdracht. Maar ik coach ook ondernemers met een burn-out of voer een goed vertrouwelijk gesprek. Op deze site kun je verschillende tests doen om te bekijken of jouw situatie geschikt is voor mediation of coaching.

Related posts
Is er nog perspectief voor boeren in Nederland
Is er nog perspectief voor boeren in Nederland?
26 april 2025
Bedrijfsverzorgers komen van alles tegen
Bedrijfsverzorgers komen van alles tegen
29 maart 2025
Ergernissen benoemen is lastig
Ergernissen benoemen is lastig
21 januari 2025
Boer wil gelukkig zijn
Boer wil gelukkig zijn
31 december 2024
Over je eigen grens gaan
Over je eigen grens gaan
13 augustus 2024
strategische autonomie
Beste Femke
4 augustus 2024
Leave Comment

Reactie annuleren

You must be logged in to post a comment.

AgroCoach Burn-Out artikelen:
  • Over je eigen grens gaan
    Over je eigen grens gaan
    13 augustus 2024
  • Omgaan met tegenslag verlieservaringen en rouw
    Omgaan met tegenslag, verlieservaringen of rouw
    19 maart 2024
  • Als je wordt stilgezet
    Als je wordt stilgezet
    17 maart 2024
  • Veel uitval door mentale klachten
    Veel uitval door mentale klachten
    7 juli 2023
  • Laat je niet gek maken
    Laat je niet gek maken
    13 juni 2023
  • Geen bedrijfsopvolger
    De woede bij boeren zit diep
    2 juli 2022

 

HULP NODIG?

Adres:
Else van den Banlaan 17
1705 NG, Heerhugowaard

Telefoon:
06 – 53 58 33 25

E-mail adres:
info@agrocoach.nl

Belangrijke Labels AgroCoach
agrarisch coach agrarische bedrijfsbeëindiging agrarische bedrijfsovername Agrarische Coach agrarischecoaching Agrarische Coaching agrarische hulpverlening Agrarisch Mediation Agrarisch Mediator AgroCoach agrocoaching bedrijfsbeëindiging bedrijfsbeëindiging melkveehouderij Bedrijfsopvolging bedrijfsoverdracht bedrijfsovername bedrijfsovername boerderij Boeren met burnout boerenprotest Burn-Out Burn-out bij boeren Burn out coaching Communicatie communicatie boerderij communicatieproblemen Communiceren Dik Veefkind Dik Veefkind agrocoach Erfbetreder Erfbetreders onderlinge communicatie boerderij Overleg Praten Samenwerken samenwerken boerderij samenwerken familie stikstofcrisis stikstofdiscussie Stress toekomst boeren toekomst boerenbedrijf Toekomstvisie Verwachtingen Visie werkplezier boerderij
Labels
agrarisch coach agrarische bedrijfsbeëindiging agrarische bedrijfsovername Agrarische Coach agrarischecoaching Agrarische Coaching agrarische hulpverlening Agrarisch Mediation Agrarisch Mediator AgroCoach agrocoaching bedrijfsbeëindiging bedrijfsbeëindiging melkveehouderij Bedrijfsopvolging bedrijfsoverdracht bedrijfsovername bedrijfsovername boerderij Boeren met burnout boerenprotest Burn-Out Burn-out bij boeren Burn out coaching Communicatie communicatie boerderij communicatieproblemen Communiceren Dik Veefkind Dik Veefkind agrocoach Erfbetreder Erfbetreders onderlinge communicatie boerderij Overleg Praten Samenwerken samenwerken boerderij samenwerken familie stikstofcrisis stikstofdiscussie Stress toekomst boeren toekomst boerenbedrijf Toekomstvisie Verwachtingen Visie werkplezier boerderij
Categorieën:
  • Bedrijfsbeeindiging(7)
  • Bedrijfsovername(24)
  • Boerenprotest(3)
  • Burn out(21)
  • Communicatie(54)
  • Erfbetreders(13)
  • Geen categorie(12)
  • Hulpverlening(3)
  • landbouwbeleid(4)
  • Mediation(3)
  • Nieuwsbrief(5)
  • ondernemerschap(2)
  • Opinie(98)
  • Relaties(17)
  • Samenwerken(3)
  • Toekomstvisie(3)
  • werkplezier(23)
Laatste Nieuws:
  • Is er nog perspectief voor boeren in Nederland
    Is er nog perspectief voor boeren in Nederland?
    26 april 2025
  • Bedrijfsverzorgers komen van alles tegen
    Bedrijfsverzorgers komen van alles tegen
    29 maart 2025
  • Ergernissen benoemen is lastig
    Ergernissen benoemen is lastig
    21 januari 2025
  • Boer wil gelukkig zijn
    Boer wil gelukkig zijn
    31 december 2024
  • Boerinnen
    Positie boerinnen niet altijd prettig
    14 december 2024
  • Over je eigen grens gaan
    Over je eigen grens gaan
    13 augustus 2024
  • strategische autonomie
    Beste Femke
    4 augustus 2024
  • omgaan met veranderende omstandigheden
    Omgaan met veranderende omstandigheden
    8 juli 2024
  • Stoppen is geen taboe meer
    Stoppen als boer is geen taboe meer
    3 juli 2024
  • Werk aan de winkel
    Werk aan de winkel
    15 juni 2024
AgroCoach
Copyright AgroCoach - webdesign by 20Forma

Bekijk hier de Privacy Statement van AgroCoach