06 – 53 58 33 25info@agrocoach.nl

AgroCoach = burn-out coach

AgroCoachAgroCoach
AgroCoach
Agrarische Coaching & Agrarische Mediation
  • Coaching
    • Burn-out
    • Agrarische trainingen, workshops, cursussen en inleidingen
    • Training communicatie met medewerkers
  • Mediation
    • Cursus Communiceren
  • Bedrijfsovername
    • 10 tips voor agrarische bedrijfsovername
    • Training bedrijfsovername en samenwerken
  • Bedrijfsbeeindiging
    • Cursus agrarische bedrijfsbeëindiging
  • Coaching erfbetreders
    • Coaching en training voor erfbetreders
  • Nieuws
  • Netwerk
  • Contact
    • Locaties en werkgebied AgroCoach
Menu back  

Er is een toekomst mogelijk

24 oktober 2021Leave a commentOpinie, werkplezierBy Dik Veefkind, AgroCoach
er is een toekomst mogelijk

Er is een toekomst mogelijk

Tekst: Dik Veefkind – AgroCoach
Publicatie: Vakblad Boerderij / Boerderij online, 19 oktober 2021

Ontdek je (on)mogelijkheden. Er verandert veel en je moet er maar mee dealen. Invloed is hierbij het sleutelwoord.

Kun je nog koers houden met jezelf, je gezin, je bedrijf? Of is het nodig de bakens te verzetten en andere doelen na te streven? Een andere richting in te slaan wellicht? Veel agrarisch ondernemers vragen zich af: heb ik volgend jaar nog wel een bedrijf? Of over een paar jaar? Hebben we nog bestaansrecht met ons bedrijf?

In tijden als deze wordt er extra veel van je gevraagd. Onzekerheid en onduidelijkheid kunnen aan je vreten. Dit heeft effect op hoeveel plezier je nog in je werk hebt en het perspectief wat er nog voor je is.

Als ondernemer wil je invloed, je wilt zelf kunnen sturen

Invloed, dat is het sleutelwoord. Als ondernemer wil je invloed. Je wilt zelf kunnen sturen en bepalen waar je bedrijf heen gaat. Maar je merkt misschien wel dat jouw invloed lijkt af te nemen. Er worden beslissingen voor je genomen en beleidslijnen uitgezet waar je maar mee moet zien te dealen. En dat voelt niet goed. Want boer zijn heeft vooral ook te maken met vrijheid en ruimte hebben om te kunnen ondernemen.

Richting geven aan het leven
Er zijn mensen die invloed proberen uit te oefenen op zaken waar ze geen of beperkt invloed op hebben. Zonde van de energie. Er zijn ook mensen die zich richten op zaken waar ze wel invloed op hebben en die zo toch weer richting kunnen geven aan het leven of het bedrijf. Richt je dus op zaken waar je wel wat mee kunt bereiken, zou ik zeggen.

Steeds meer ondernemers schakelen in deze tijden hulp in van buitenaf

In tijden als deze kan het helpen om eens goed en misschien wel wat langer en dieper in de spiegel te kijken. Wat wil je zelf? Waar wil je staan over een paar jaar? Kun je eerlijk zijn over de kansen en bedreigingen, sterktes en uitdagingen voor jou als mens en voor je bedrijf? Passen jouw ambities nog bij jouw mogelijkheden, of zijn jouw mogelijkheden misschien wel groter dan je had durven denken?

Inzet van plattelandscoaches
Steeds meer ondernemers schakelen in deze tijden hulp in van buitenaf. Iemand die eens met je meekijkt en meedenkt, maar vooral iemand die je helpt om te ontdekken wat jouw (on)mogelijkheden zijn en die zo nu en dan eens een spiegel voorhoudt. Zodat jij weer zicht krijgt op de toekomst.

Een mooi voorbeeld van wat er momenteel gebeurt, zien we in de provincie Utrecht. Sinds een klein jaar ondersteunt een team van plattelandscoaches elke agrarisch erfeigenaar die dat wil in het toekomstbestendig maken van de onderneming. Zij doorlopen een vrijwel kosteloos traject om meer zicht, grip en houvast te krijgen op de onderneming, de omgeving en soms ook zichzelf. Een mooi initiatief dat naar mijn mening landelijk navolging verdient.

Waarom? Omdat jij als agrarisch ondernemer te waardevol en te belangrijk bent voor dit land. Er is een toekomst mogelijk voor boeren. Wellicht vraagt dat om een kleine of grotere verandering van koers, de nodige flexibiliteit en aanpassingen, maar er liggen kansen. Ook voor jou.

Dik Veefkind is agrarisch coach, mediator en trainer en begeleidt agrarisch ondernemers. Heb je naar aanleiding van dit artikel vragen of behoefte aan een goed gesprek? Neem dan contact met Dik op. Mail naar: info@agrocoach.nl of bel rechtstreeks: 06-53583325.

Het originele stuk van ‘Er is een toekomst mogelijk’ lees je hier

 

Agrarische CoachAgrarische Coachingagrarische hulpverleningAgroCoachboerencoachDik VeefkindDik Veefkind agrocoachtoekomst landbouwtoekomst veehouderijwerkplezier
About the author

Dik Veefkind, AgroCoach

Agrarische Mediation Ik zie regelmatig conflicten, ruzies of moeite met de onderlinge communicatie op agrarische gezinsbedrijven. Dit heeft altijd nare gevolgen voor ondernemers en hun gezinnen. Bij agrarische mediation werk je -onder mijn leiding- zelf mee om de problemen bespreekbaar te maken en op te lossen. Heb je een conflict of ruzie op je bedrijf? Agrarische mediation helpt jullie om met elkaar in gesprek te gaan en het op te lossen! Agrarische Coaching Ook het coachen van agrarische ondernemers is mijn vak. Een topsporter heeft een coach. Ondernemen is ook topsport, zeker in de huidige agrarische sector. Ik help agrarische ondernemers om inzicht, overzicht en uitzicht te krijgen. Dit kan bijvoorbeeld gaan over financiele zaken of de bedrijfsoverdracht. Maar ik coach ook ondernemers met een burn-out of voer een goed vertrouwelijk gesprek. Op deze site kun je verschillende tests doen om te bekijken of jouw situatie geschikt is voor mediation of coaching.

Related posts
Is er nog perspectief voor boeren in Nederland
Is er nog perspectief voor boeren in Nederland?
26 april 2025
Bedrijfsverzorgers komen van alles tegen
Bedrijfsverzorgers komen van alles tegen
29 maart 2025
Ergernissen benoemen is lastig
Ergernissen benoemen is lastig
21 januari 2025
Boer wil gelukkig zijn
Boer wil gelukkig zijn
31 december 2024
Over je eigen grens gaan
Over je eigen grens gaan
13 augustus 2024
strategische autonomie
Beste Femke
4 augustus 2024
Leave Comment

Reactie annuleren

You must be logged in to post a comment.

AgroCoach Burn-Out artikelen:
  • Over je eigen grens gaan
    Over je eigen grens gaan
    13 augustus 2024
  • Omgaan met tegenslag verlieservaringen en rouw
    Omgaan met tegenslag, verlieservaringen of rouw
    19 maart 2024
  • Als je wordt stilgezet
    Als je wordt stilgezet
    17 maart 2024
  • Veel uitval door mentale klachten
    Veel uitval door mentale klachten
    7 juli 2023
  • Laat je niet gek maken
    Laat je niet gek maken
    13 juni 2023
  • Geen bedrijfsopvolger
    De woede bij boeren zit diep
    2 juli 2022

 

HULP NODIG?

Adres:
Else van den Banlaan 17
1705 NG, Heerhugowaard

Telefoon:
06 – 53 58 33 25

E-mail adres:
info@agrocoach.nl

Belangrijke Labels AgroCoach
agrarisch coach agrarische bedrijfsbeëindiging agrarische bedrijfsovername Agrarische Coach agrarischecoaching Agrarische Coaching agrarische hulpverlening Agrarisch Mediation Agrarisch Mediator AgroCoach agrocoaching bedrijfsbeëindiging bedrijfsbeëindiging melkveehouderij Bedrijfsopvolging bedrijfsoverdracht bedrijfsovername bedrijfsovername boerderij Boeren met burnout boerenprotest Burn-Out Burn-out bij boeren Burn out coaching Communicatie communicatie boerderij communicatieproblemen Communiceren Dik Veefkind Dik Veefkind agrocoach Erfbetreder Erfbetreders onderlinge communicatie boerderij Overleg Praten Samenwerken samenwerken boerderij samenwerken familie stikstofcrisis stikstofdiscussie Stress toekomst boeren toekomst boerenbedrijf Toekomstvisie Verwachtingen Visie werkplezier boerderij
Labels
agrarisch coach agrarische bedrijfsbeëindiging agrarische bedrijfsovername Agrarische Coach agrarischecoaching Agrarische Coaching agrarische hulpverlening Agrarisch Mediation Agrarisch Mediator AgroCoach agrocoaching bedrijfsbeëindiging bedrijfsbeëindiging melkveehouderij Bedrijfsopvolging bedrijfsoverdracht bedrijfsovername bedrijfsovername boerderij Boeren met burnout boerenprotest Burn-Out Burn-out bij boeren Burn out coaching Communicatie communicatie boerderij communicatieproblemen Communiceren Dik Veefkind Dik Veefkind agrocoach Erfbetreder Erfbetreders onderlinge communicatie boerderij Overleg Praten Samenwerken samenwerken boerderij samenwerken familie stikstofcrisis stikstofdiscussie Stress toekomst boeren toekomst boerenbedrijf Toekomstvisie Verwachtingen Visie werkplezier boerderij
AgroCoach: Agrarische Mediator
Conflict, ruzie of slechte communicatie? Mediation is een vorm van conflictbemiddeling waarbij je zelf aan oplossingen meewerkt. Heb je een conflict in je gezin of bedrijf? AgroCoach agrarische mediation helpt jullie om met elkaar in gesprek te gaan en het op te lossen!
AgroCoach: Agrarische Coach
Op zoek naar voldoening? Moeite met communicatie in gezin of bedrijf? Burn-out? Niet tevreden met je huidige situatie? Liquiditeitsproblemen? Hoe realiseer je je toekomstplannen? Een paar voorbeelden van vragen waarbij AgroCoach agrarische coaching je ondersteunt als mens en ondernemer.
Bedrijfgegevens:
  • Adres:
    Else van den Banlaan 17
    1705 NG, Heerhugowaard
  • Telefoon:
    06 – 53 58 33 25
  • E-mail:
    info@agrocoach.nl

Find us on:

YouTubeLinkedin
Locatie:
AgroCoach
Copyright AgroCoach - webdesign by 20Forma

Bekijk hier de Privacy Statement van AgroCoach