06 – 53 58 33 25info@agrocoach.nl

AgroCoach = burn-out coach

AgroCoachAgroCoach
AgroCoach
Agrarische Coaching & Agrarische Mediation
  • Coaching
    • Burn-out
    • Agrarische trainingen, workshops, cursussen en inleidingen
    • Training communicatie met medewerkers
  • Mediation
    • Cursus Communiceren
  • Bedrijfsovername
    • 10 tips voor agrarische bedrijfsovername
    • Training bedrijfsovername en samenwerken
  • Bedrijfsbeeindiging
    • Cursus agrarische bedrijfsbeëindiging
  • Coaching erfbetreders
    • Coaching en training voor erfbetreders
  • Nieuws
  • Netwerk
  • Contact
    • Locaties en werkgebied AgroCoach
Menu back  

Ondernemen is inspelen op verandering

19 januari 2022Leave a commentOpinieBy Dik Veefkind, AgroCoach
Ondernemen is inspelen op verandering

Ondernemen is inspelen op verandering

Tekst: Dik Veefkind – AgroCoach
Publicatie: Vakblad Boerderij / Boerderij online 18 januari 2022.

Ondernemen is inspelen op verandering en veranderende behoeften. Het maakt daarbij niet uit of je 15 of 65 bent.

Het grote bord bij de inrit naar het erf was me vlak voor de afgelopen feestdagen al en paar keer opgevallen. ‘Kerstbomen te koop’ stond er. Voor de schuren van het bollenbedrijf stond een partij kerstbomen opgesteld in verschillende soorten en maten. Toen ik er weer eens voorbij reed, dacht ik: hier gaan we dit jaar onze kerstboom halen, ondanks dat ik zelf niet zo van de kerstbomen ben. Maar daar denken mijn gezinsleden heel anders over…

Zo gezegd, zo gedaan. Op een zaterdagmorgen met de kinderen in de auto op weg naar de kerstbomenverkoop. Bij aankomst stonden er een paar mensen verspreid over het erf een boom uit te zoeken. Ook wij keken en keurden en kozen er één uit. Op dat moment kwam er een jongen op ons afgestapt. “Dit moet ’m worden, meneer?”, zei hij beleefd. Ik bevestigde onze keuze en de jongen pakte de boom, duwde hem voortvarend door een soort trechter en een paar seconden later lag het ding ingepakt en wel in de auto.

“Verkopen jullie al lang kerstbomen?”, vroeg ik hem. “Ik doe dit nu twee jaar, meneer”, zei de jongen. Verbaasd vroeg ik hem of zijn ouders dat voor hem regelen maar nee, hij organiseerde alles zelf.

Betalen via een tikkie
“Kan ik bij je pinnen?”, vroeg ik. Dat kon niet, maar betalen via een tikkie wel. Hij toverde een papier met een QR-code tevoorschijn en de betaling vond plaats. Op mijn telefoon zag ik dat Timo (zo heet hij dus) blij is met mijn betaling. Heel snel kwam er een plaatje voorbij van Timo, die een paar grote karren met plantmateriaal voortduwde.

Timo is aan het ondernemen. Hij heeft kansen gezien en gegrepen. Hij heeft zich in zijn ondernemerszin niet laten weerhouden door zijn jonge leeftijd of andere obstakels. Zijn ouders kennelijk ook niet. Die hebben hem wellicht gestimuleerd en stelden hun erf ter beschikking.

Kansen ontstaan als het speelveld verandert
Ondernemen is risico lopen en kansen pakken. Ondernemen is inspelen op veranderingen en veranderende behoeften. Het maakt daarbij niet uit of je 15 of 65 bent. Van het lopen van risico weten we in de landbouw zo langzamerhand alles wel af. Maar hoe zit het met de kansen? Zie je ze, ook voor jouw onderneming? En ben je in staat om ze om te zetten in klinkende munt? Kansen ontstaan als het speelveld verandert. Er doen zich nieuwe situaties en omstandigheden voor.

De landbouw zal naar verwachting de komende jaren fors moeten hervormen. Het speelveld verandert zogezegd. Daarbij zullen zich ongetwijfeld nieuwe kansen voordoen, er wordt het nodige van je gevraagd. Ik hoop dat je in staat bent om met je bedrijf in te spelen op die benodigde veranderingen en daar een goed inkomen uit te halen.

En Timo? Eind vorig jaar, vlak voor de feestdagen, reed ik langs z’n ouderlijk huis. De kerstbomen waren verkocht, het erf was weer opgeruimd; de omzet was binnen. “Best gaan..!”, zeggen we dan hier in West-Friesland.

Dik Veefkind is agrarisch coach, mediator en trainer en begeleidt agrarisch ondernemers en erfbetreders. Heb je naar aanleiding van dit artikel vragen of behoefte aan een goed gesprek? Neem dan contact met Dik op. Mail naar: info@agrocoach.nl of bel rechtstreeks: 06-53583325.

Het originele artikel “ondernemen is inspelen op verandering” lees je hier

Agrarische CoachingAgroCoachagrocoachingBoerderijverkoopDik Veefkind agrocoachOndernemenondernemerschap
About the author

Dik Veefkind, AgroCoach

Agrarische Mediation Ik zie regelmatig conflicten, ruzies of moeite met de onderlinge communicatie op agrarische gezinsbedrijven. Dit heeft altijd nare gevolgen voor ondernemers en hun gezinnen. Bij agrarische mediation werk je -onder mijn leiding- zelf mee om de problemen bespreekbaar te maken en op te lossen. Heb je een conflict of ruzie op je bedrijf? Agrarische mediation helpt jullie om met elkaar in gesprek te gaan en het op te lossen! Agrarische Coaching Ook het coachen van agrarische ondernemers is mijn vak. Een topsporter heeft een coach. Ondernemen is ook topsport, zeker in de huidige agrarische sector. Ik help agrarische ondernemers om inzicht, overzicht en uitzicht te krijgen. Dit kan bijvoorbeeld gaan over financiele zaken of de bedrijfsoverdracht. Maar ik coach ook ondernemers met een burn-out of voer een goed vertrouwelijk gesprek. Op deze site kun je verschillende tests doen om te bekijken of jouw situatie geschikt is voor mediation of coaching.

Related posts
Vertrouwen in de opvolgers
Vertrouwen in de opvolgers
13 september 2023
Veel uitval door mentale klachten
Veel uitval door mentale klachten
7 juli 2023
Laat je niet gek maken
Laat je niet gek maken
13 juni 2023
twee generaties oop een erf
Twee generaties op één erf
8 mei 2023
strategische autonomie
Strategische autonomie
21 maart 2023
Vertrouwen in de opvolgers
De verleiding van hard werken
11 februari 2023
Leave Comment

Reactie annuleren

You must be logged in to post a comment.

AgroCoach Burn-Out artikelen:
  • Veel uitval door mentale klachten
    Veel uitval door mentale klachten
    7 juli 2023
  • Laat je niet gek maken
    Laat je niet gek maken
    13 juni 2023
  • De woede bij boeren zit diep
    De woede bij boeren zit diep
    2 juli 2022
  • Boer loopt vast
    Boer loopt vast…
    17 juni 2022
  • Vitaal blijven
    Vitaal blijven
    17 september 2021
  • Laat je niet gek maken
    Psychische problemen boeren taboe
    17 juni 2021

 

HULP NODIG?

Adres:
Else van den Banlaan 17
1705 NG, Heerhugowaard

Telefoon:
06 – 53 58 33 25

E-mail adres:
info@agrocoach.nl

Belangrijke Labels AgroCoach
agrarisch coach agrarische bedrijfsovername Agrarische Coach agrarischecoaching Agrarische Coaching agrarische hulpverlening Agrarisch Mediation Agrarisch Mediator AgroCoach agrocoaching AgroZorgwijzer bedrijfsbeëindiging Bedrijfsopvolging bedrijfsoverdracht bedrijfsovername bedrijfsovername boerderij Boeren met burnout boerenprotest Burn-Out Burn-out bij boeren Burn out coaching Communicatie communicatieproblemen Communiceren Dik Veefkind Dik Veefkind agrocoach Erfbetreder Erfbetreders LTO noord melkveehouderij Overleg Praten regeldruk Samenwerken samenwerken boerderij stikstof stikstofcrisis stikstofdiscussie Stress toekomst boeren toekomst boerenbedrijf Toekomstvisie Verwachtingen Visie werkplezier boerderij
Labels
agrarisch coach agrarische bedrijfsovername Agrarische Coach agrarischecoaching Agrarische Coaching agrarische hulpverlening Agrarisch Mediation Agrarisch Mediator AgroCoach agrocoaching AgroZorgwijzer bedrijfsbeëindiging Bedrijfsopvolging bedrijfsoverdracht bedrijfsovername bedrijfsovername boerderij Boeren met burnout boerenprotest Burn-Out Burn-out bij boeren Burn out coaching Communicatie communicatieproblemen Communiceren Dik Veefkind Dik Veefkind agrocoach Erfbetreder Erfbetreders LTO noord melkveehouderij Overleg Praten regeldruk Samenwerken samenwerken boerderij stikstof stikstofcrisis stikstofdiscussie Stress toekomst boeren toekomst boerenbedrijf Toekomstvisie Verwachtingen Visie werkplezier boerderij
AgroCoach: Agrarische Mediator
Conflict, ruzie of slechte communicatie? Mediation is een vorm van conflictbemiddeling waarbij je zelf aan oplossingen meewerkt. Heb je een conflict in je gezin of bedrijf? AgroCoach agrarische mediation helpt jullie om met elkaar in gesprek te gaan en het op te lossen!
AgroCoach: Agrarische Coach
Op zoek naar voldoening? Moeite met communicatie in gezin of bedrijf? Burn-out? Niet tevreden met je huidige situatie? Liquiditeitsproblemen? Hoe realiseer je je toekomstplannen? Een paar voorbeelden van vragen waarbij AgroCoach agrarische coaching je ondersteunt als mens en ondernemer.
Bedrijfgegevens:
  • Adres:
    Else van den Banlaan 17
    1705 NG, Heerhugowaard
  • Telefoon:
    06 – 53 58 33 25
  • E-mail:
    info@agrocoach.nl

Find us on:

YouTubeLinkedin
Locatie:
AgroCoach
Copyright AgroCoach - webdesign by 20Forma

Bekijk hier de Privacy Statement van AgroCoach